Pokud hledáte ideální způsob tepelné izolace vašeho domu, pak tu máme zajímavý příklad novostavby, která zaujme nejen svým architektonickým řešením, ale i použitou technologií. Jedná se o dřevostavbu rodinného domu ze severní Moravy.

Dům navrhl Ing. arch. Petr Herman, který použil konstrukci skládající se ze sádrokartonové předstěny (pohled zevnitř), na kterou navazuje OSB deska a dřevěná konstrukce. Zvenčí pak následuje folie SOLITEX WA, větraná mezera a dřevěný obklad. Všechny vytvořené dutiny, to znamená jak v obvodových stěnách, tak i v podlaze a stropu, jsou tepelně izolovány celulózovou foukanou izolací Climatizer Plus®.

Proč byl zvolen právě tento materiál? Tato kombinace poskytuje uživateli vlastnosti difúzně otevřené konstrukce, což v praxi znamená, že stavba přirozeně dýchá a umí se zbavit škodlivých vodních par. Vnější fólie pak chrání stavbu proti povětrnostním vlivům zvenčí. Použití Climatizeru Plus® jako základního izolantu je podle slov majitele aplikační firmy ITO TOCAUER s. r. o, nejlepším řešením.

„Climatizer Plus, který používáme již mnoho let, má vynikající izolační vlastnosti, velkou tepelnou kapacitu, a proto v létě nedochází k velkému přehřívání a naopak v zimě k rychlému chladnutí stavby. Climatizer nabízí tepelnou stabilitu a ta je pro bydlení velmi příjemná,“ říká Zbyněk Tocauer a dodává, že další velmi ceněnou vlastností Climatizeru Plus® je skvělá přilnavost ke všem materiálům a bezproblémové vyplnění každé dutiny, což snižuje riziko výskytu tepelných mostů. Samozřejmostí je požární odolnost izolace.

Autor projektu Petr Herman dodává, že ve svých projektech vždy dává přednost přírodním ekologickým materiálům, kterým Climatizer Plus® je. Pozitivní zkušenosti s příjemným bydlením dokládá po dvouletém užívání i majitel domu.

Dodejme, že foukaná tepelná izolace Climatizer Plus® i použitá fólie SOLITEX patří do uceleného skladebního systému izolací COMPRI®, který na trh dodává firma Ciur a.s. COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz.

Vyrábí a dodává CIUR a. s. již od roku 1991.