Rostoucí požadavky na úsporu energií, komfort a zdravé bydlení ze strany majitelů domů zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti izolačních materiálů. V současné době je nanejvýš zřejmé, že pouze výběr odpovídajících materiálů a technologií v souvislosti s jejich vzájemným působením zaručí investorovi dlouhodobé a bezstarostné užívání. V kontextu této filozofie je tu systém COMPRI®. O co se vlastně jedná? COMPRI® představuje ucelený skladebný systém materiálů, který řeší veškeré možné situace týkající se izolací staveb a to dokonce včetně akustického komfortu. Všechny materiály patřící do systému COMPRI® jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné, vzájemně se doplňují a funkčně na sebe navazují.

Výhody foukaných izolací

Foukaná izolace přináší uživateli celou řadu výhod. Především je to velmi snadná a rychlá aplikace, kterou lze provádět i za provozu objektu, tzn. hodí se i pro rekonstrukce starších domů. Pokud je dodržena předepsaná technologie zpracování, je zaručena 100% spolehlivost a dlouhá životnost. Z hlediska tepelných izolantů nabízí systém COMPRI® foukanou izolaci na bázi celulózy (Climatizer Plus®), minerálního vlákna (Climastone®), nenasákavého polystyrenu (Climastyren®) a dřevěného vlákna (CLIMAWOOD®).

Zejména Climatizer Plus® vyniká vysokou měrnou tepelnou kapacitou, což v praxi znamená, že bezvadně funguje v zimě i v létě. Má unikátní schopnost vyrovnat se a následně se rychle zbavit vlhkosti. K jeho výhodám také patří výborné protipožární a akustické vlastnostmi. V kombinaci s membránami, které regulují průchod vodních par konstrukcí, lze efektivně vytvořit příjemné klima v interiéru (Climatizer Plus® přirozeně dýchá). V případě horkého dne se větší část zbytkového tepla akumuluje v izolaci,nedostane se do interiéru a v noci se izolant postupně ochladí. Naopak v zimě vyrovnává tepelnou pohodu v průběhu celého dne. Climatizer Plus® velmi dobře přilne ke všem materiálům a spolehlivě vyplní každou dutinu, kam by se žádný deskový izolant nedostal a tím snižuje riziko tepelných mostů. Climatizer Plus® je vhodný pro izolaci střech, stropů i stěn.

Climastone® je alternativou v prostorách s vyššími požadavky na požární odolnost konstrukce (třída A1). Climastyren® zase spolehlivě funguje v místech, kde hrozí nebezpečí styku s vodou, například v podlahových konstrukcích, s nebezpečím poruchy hydroizolace předstěn či obezdívek. Izolační materiál CLIMAWOOD® je dřevovlákno určené pro stavební tepelné a akustické izolace v oblasti vnějších i vnitřních konstrukcí. Materiál je vhodný také pro prefabrikovanou výrobu střešních, stěnových a stropních dílců.

Chytré folie

Úkolem každé izolace je ochránit objekt před zimou a horkem. Současně je však nutné zamezit vzniku plísní, to znamená zabezpečit dostatečný odvod vlhkosti z konstrukce směrem ven i dovnitř. K tomu slouží systém materiálů pro clima®, který v praxi funguje stejně jako funkční outdoorové oblečení. Jedná se o různé typy těsnicích materiálů, jako jsou membrány, těsnicí pásky, průchodky atp. Systém materiálů pro clima® pracují a automaticky reagují podle toho, co se v okolním prostředí, ale i v samotné konstrukci děje.

Izolace dřevovláknitými deskami

Pro případ vnějšího i vnitřního zateplení objektů jsou určeny také unikátní dřevovláknité izolační desky Udi. Protože dřevěná vlákna jsou dokonalým přírodním izolantem, umí desky Udi velmi dobře v létě akumulovat teplo a v zimě zabraňují tepelným ztrátám.Použitím desek Udi se vytvoří dokonalá tepelná pohoda bez plísní a tepelných mostů.

Pro akustický komfort

Skladbu materiálů COMPRI® uzavírá řada speciálních desek značky Wolf®, které jsou určeny pro zvukové izolace objektů nebo jednotlivých místností s vysokými požadavky na akustický komfort. Díky struktuře třívlnného komorového kartonu vyplněného směsí z křemičitého písku utlumí desky Wolf® prakticky celé slyšitelné frekvenční spektrum zvuku.

Systém COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR, a. s. již od roku 1991.