Ministerstvo zemědělství, potravinářství a venkova v Koreji prohlásilo, že testování kosmetiky na zvířatech bude v následujících letech ukončeno.

Korea v lednu oznámila, že testování kosmetických výrobků na zvířatech bude v následujících letech úplně zakázáno, následně se bude zvažovat zákaz testování kosmetických složek – což je stejný postup, jaký zvolila Evropská unie a jejímž důsledkem byl naprostý zákaz testování.

Korea se tak stane po Indii druhou asijskou zemí se zákazem testování kosmetiky na zvířatech. Je zde naděje, že další země budou následovat.

O úspěch se zasadila partnerská organizace Svobody zvířat Cruelty Free International (CFI), právě ta žádala po korejské vládě plán na postupné ukončení testování kosmetiky na zvířatech a po intenzivním vyjednávání toho bylo dosaženo. Cílem CFI je ukončení testování kosmetických výrobků i jejich složek na zvířatech ve všech zemích světa.

Testovat kosmetiku na zvířatech dnes opravdu není potřeba. Existuje totiž řada spolehlivých metod, při nichž nejsou využívána zvířata a mnoho z nich může být a některými firmami již také je používáno, např. rekonstruovaná lidská pokožka, rohovkové buněčné linie, počítačové modely či studie na lidských dobrovolnících.

Více informací můžete najít na crueltyfreeinternational.org
foto: wikipedia