Magazín BioCycle a Biodegradable Products Institute (BPI) spustily nové, uživatelsky přátelštější internetové stránky  FindAComposter.com. Zde si zájemci mohou vyhledat kompostárny ve Spojených státech a Kanadě.

V dnešní době, kdy lidstvo čelí globálnímu oteplování, je recyklování živin pomocí kompostování a následná podpora zdraví půdy upřednostňováno před skládkováním. Výhodou kompostování je, že na rozdíl od skládkování neprodukuje skleníkové plyny.

BioCycle spustil původní stránky FindCcomposter.com již v roce 2007. Hlavním důvodem byla nedostatečná infrastruktura při zavádění těchto ekologických praktik. „Nejvýznamnějším úskalím bylo tvrzení, že kompostování je správná věc, ale neexistují zařízení, kde by se dalo provozovat,“ říká Ann Rill Goldstein, který je vydavatelem magazínu BioCycle. „Například národní potravinové řetězce se zavázaly, že jejich odpad nebude končit na skládce, ale nemohly najít zařízení ke kompostování tohoto materiálu. To je to co nás vedlo ke spuštění stránek FindAComposter.com před čtyřmi lety a nyní k vytvoření uživatelsky příjemnější verze.

Návštěvníci mohou zadat PSČ, na základě kterého budou vyhledány všechny kompostárny v okruhu 50 mil. Kompostárnu lze vyhledat také podle jména. Majitel kompostu může ke svému zařízení snadno přidat popisný text a fotografie.

Nový web také umožňuje integraci se sociálními sítěmi (Twitter, Facebook, atd.). Internetové stránky také obsahují rady jak kompostovat a jak kompost nejlépe využít.

Do budoucna se počítá se zřízením blogu, který bude obsahovat odkazy na události a příběhy ze světa recyklování organického materiálu.

Na závěr můžu jen dodat. Dočkáme se něčeho podobného i v ČR?

Přeložil: J. H.

Zdroj: http://green.yahoo.com/blog/care2/146/online-tool-makes-composting-easier.html