Tepelné čerpadlo je nejenom zdroj tepla, ale především dlouhodobá investice, která má kromě zajištění tepelné pohody přinášet svému majiteli i zisk. Proto je při pořízení tepelného čerpadla nutné brát ohled nejen na pořizovací cenu, ale především na kvalitu vybraného zařízení, tak aby mělo očekávanou životnost a nízké provozní a servisní náklady.

Tepelné čerpadlo musí pracovat v poměrně tvrdých podmínkách a mnohdy i nepřetržitě po dobu několika měsíců. Proto při výběru tepelného čerpadla používejte mnohem přísnější kriteria na kvalitu, než u ostatních domácích spotřebičů, které většinu času ve vaší domácnosti jenom lenoší. Kvalitní tepelné čerpadlo by mělo spolehlivě fungovat více než 50 tisíc provozních hodin. To je opravdu mimořádné zatížení, protože například u domácí pračky, nepřesáhne životnost většinou 10 tisíc provozních hodin a například u osobního auta se životnost pohybuje jen okolo čtyř až pěti tisíc provozních hodin.

Tepelná čerpadla IVT patří z pohledu kvality a životnosti k tomu nejlepšímu, co můžete pro svůj dům vybrat. Jsou navržena pro náročné skandinávské podmínky a díky tomu fungují mimořádně spolehlivě i v našem mírnějším klimatu. První tepelné čerpadlo IVT, které u nás bylo instalováno již v roce 1991, bez poruch zvládlo vytápět a ohřívat teplou vodu v rodinném domě více než 20 let, kdy bylo nahrazeno modernějším a úspornějším modelem opět od IVT.

Nejprodávanějším tepelným čerpadlem je IVT Premiumline EQ, které potvrdilo své kvality jak v nezávislých spotřebitelských testech, tak i získáním evropské značky kvality Q. Ve spojení se zemními plošnými kolektory a podlahovým topením, dosáhne toto tepelné čerpadlo až 80% úspory energie na vytápění.

V kategorii vzduch/voda je nejúspěšnějším tepelné čerpadlo IVT Premiumline A, které kromě získání evropské značky kvality Q, dosáhlo skvělého hodnocení ve spotřebitelských testech. IVT Premiumline A v nich předčilo své konkurenty jak v dosažené úspoře energie a množství produkované teplé vody, tak hlavně nejnižší hlučností ze všech testovaných výrobků.

Obě řady tepelných čerpadel IVT Premiumline je možné ovládat pomocí chytrého telefonu (např. iPhone) a je u nich poskytována desetiletá záruka na kompresor.

Kromě kvality samotného tepelného čerpadla je rozhodujícím prvkem úspěšné instalace i zkušená dodavatelská firma, protože většina problémů s technologií tepelných čerpadel je způsobena chybným návrhem, montáží nebo provozováním zařízení. I zde je značka IVT tou nejlepší volbou. Díky více než 8 000 instalovaných tepelných čerpadel, má IVT v České republice vybudovanou síť profesionálních instalačních firem IVT Centrum. IVT podporuje prodej přes specializované firmy, protože kvalita instalací tepelných čerpadel je u takových společností výrazně vyšší než v případě běžných topenářských firem, které sice umí dodat jakékoliv zařízení, ale jejich znalosti v oboru tepelných čerpadel nejsou tak široké.

Foto: cerpadla-ivt.cz