Tepelné čerpadlo řeší chatařům a chalupářům celou řadu problémů,s nimiž se potýkají během topné sezóny a krátce po ní. Navíc, oproti jiným zdrojům tepla, umí pracovat s moderními technologiemi a umí tak zařídit, že budete jezdit do příjemně vyhřátých místností.

Jaké jsou ty problémy, které tepelné čerpadlo řeší?

  • škody na vybavení způsobené mrazem – tepelné čerpadlo umí udržovat teplotu v místnosti na konstantních 10 °C a zabraňuje tak tomu, aby teplota v místnostech klesla na úroveň, která poškozuje vybavení
  • organičtí škůdci – zvýšená vlhkost je ideálním prostředím pro vznik plísní, hub a dalších škůdců. Tím, že budete udržovat teplotu v místnosti na „přijatelných“ úrovních, vznik těchto škůdců eliminujete
  • palivo – ano, sbírání dřeva v lese či skládání uhlí má své kouzlo. Nicméně, všeho s mírou. Tepelné čerpadlo získává „palivo“ z neomezených zdrojů, jakými jsou nejčastěji vzduch, voda, geotermální teplo. Majitelé tepelných čerpadel tedy nejenže neřeší zásoby paliva, ale ani „přikládání“.
  • dlouhá doba vyhřátí místností – Krbem či malými kamny se místnosti, v nichž panují teploty kolem bodu mrazu, vyhřívají dlouho. Naproti tomu, tepelné čerpadlo umí pracovat tak, že teplotu v místnosti upraví na požadovanou teplotu ještě před Vaším příjezdem. Stačí, když tepelnému čerpadlu dáte pokyn prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu.
  • nesnesitelné horko v létě – budovy ze dřeva jsou náchylné k rychlejšímu vyhřívání. Teplo sice, v porovnání s cihlovou budovou, rychleji opadne. to však neřeší nesnesitelná horka během dne. Zde jistě přijde vhod chladící funkce tepelného čerpadla. Ano, tepelné čerpadlo umí pracovat jako „kotel“ i jako „klimatizace“.

Kromě toho, tepelné čerpadlo je je přívětivé k životnímu prostředí kvůli kterému na chatu či chalupu jezdíte. Čerpadla se systémem vzduch / vzduch jsou navíc cenově dostupná, jejich instalace je snadná a provoz levný. Podobnou kombinaci výhod byste u jiných zdrojů tepla hledali jen těžko.

Pokud Vás myšlenka instalace tepelného čerpadla na chatu či chalupu zaujala, neváhejte se s důvěrou obrátit na odborníky ze společnosti IVT, s.r.o. distributora švédských tepelných čerpadel značky IVT.