Nejen ekologii, která se týká nás všech bez rozdílu věku i životního stylu, se bude věnovat Festival Evolution, který nejlépe vystihuje podtitul Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak. Pokud i vám není životní prostředí lhostejné a zajímáte se o dění okolo sebe, zavítejte o víkendu 21. – 22. září na Výstaviště v Praze Holešovicích.

Věděli jste například, že první den festivalu se celosvětově slaví Den úklidu, tzv. World Cleanup Day, jehož cílem je bojovat s odpadem? O tom, že také u nás se najdou lidé, kteří ve svém volném čase uklízejí parky nebo lesy, promluví na festivalu Monika Trojanová ze sdružení Trash Hero Czech Republic. Ta společně s dalším dobrovolníky kromě úklidu inspiruje ostatní, aby používali méně odpadu.

„Nechceme nadávat lidem, co pořád používají plast. Chceme je nadchnout a inspirovat, aby své chování změnili bez úbytku pohodlí. Vždyť malými krůčky jsme se dostali z prvního úklidu ve 20 lidech na 85 tisíc dobrovolníků. Za pouhé dva roky,“ říká.

Ekologické vychytávky i návody, jak ušetřit

Na festivalu najdete více než 250 vystavovatelů s nabídkou kvalitních potravin, bio produktů, ekologických produktů do domácnosti nebo přírodní kosmetiky. Nebudou chybět ani produkty pro nejmenší, stejně jako oblečení a barefoot obuv. Zjistíte, proč se vyplatí investovat do přírodní kosmetiky a načerpáte mnoho praktických rad, jak ulehčit planetě a nakupovat i žít ekologičtěji. Seznámíte se s pestrou nabídkou eko pomůcek, ale i zlepšováků pro domácnost, které jsou ohleduplnější k vašemu zdraví, přírodě a zároveň ušetří i vaši kapsu.

Na festivalu budete mít možnost zjistit, jak zužitkovat potraviny, které byste normálně vyhodili. Výhodně zde můžete pořídit také například láhve na vodu nebo rozložitelné kelímky na kafe nebo čaj, abyste se vyhnuli používání jednorázových plastů.

Zdravě jíst je základ

Velký prostor dostane na festivalu zdravá výživa, na přednáškách se bude hovořit o přínosech a rizicích různých výživových směrů, dojde na tradiční přírodní medicínu, nebudou chybět poradny pro zdraví, stejně jako babské rady a tipy na bylinky, které prospívají našemu zdraví. Milan Schirlo a MycoMedica například na festivalu budou mít přednášku o tom, jak naše strava, emoce, spánek, fyzická aktivita ovlivňují to, jak se cítíme a jakým nemocem otevíráme dveře do svého života.

Doporučujeme nevynechat food zónu, kde najdete kromě klasiky také vegetariánské, veganské nebo bezlepkové dobroty. Přesvědčíte se, že veganská i vegetariánská jídla mohou chutnat skvěle, a že vaření bez lepku nemusí být věda – rozdíl oproti „klasice“ téměř nepoznáte.

Rodinu vezměte s sebou

Festival svou nabídkou potěší opravdu každého, takže s sebou vezměte klidně děti, pro které je připraven bohatý program včetně hlídacího koutku, stejně jako prarodiče, kteří si mohou zajít na některou z přednášek nebo si vyzkoušet ukázkovou lekci cvičení či meditace.

Více informací o festivalu včetně programu najdete na www.festivalevolution.cz .