Sekání bez námahy

roboticke sekacky

Nebaví vás týden co týden běhat se sekačkou po zahradě, a přesto si zakládáte na upraveném trávníku? Chcete přijít z práce a mít posečeno? Automatická sekačka je tu přesně pro vás.

Sekačka na baterky. Zní to směšně? A co teprve sekačka na solární pohon? A když se ke všemu přidá nulové úsilí a starost, zdá se péče o zahradu hračkou.

Sekačky jsou poháněné akumulátory

Pracují tiše a bez vašeho přispění, třeba pokud jste v práci nebo mezitím, co spíte. Nezáleží na tom, zda prší, nebo je hezky. Kolem zahrady je nezbytně nutné nejprve položit a skobami zajistit elektrický vodič, zapojený do malé baterie. Tím vymezíte pole působnosti automatické sekačky. Drát po pár týdnech zaroste trávou, a nebude dokonce vůbec vidět.

Navolit si můžete jak dobu výjezdu, tak výšku sečení. Sekačka pak jezdí v prostoru systematicky sem a tam a sestříhává trávník v různých úhlech. Může být vybavena i dálkových ovládáním tak, abyste pohyby sekačky mohli určovat sami (třeba mimo vyhrazené území). Některé z nich je třeba ručně zaparkovat do nabíjecí stanice, jiné si svoje místo najdou sami. Tráva je sekána na velmi jemné kousky, ty se rozloží a působí jako hnojivo pro růst trávníku. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou – vás trávník bude zdravější a odpadají starosti s hrabáním.

Sekačka nejen že se zvládne vyšplhat do svahu se sklonem až 35%, ale poradí si i s překážkami. Protože ostré nože jsou uschovány pod krytem sekačky, nemusíte se bát, že sekačka ublíží vašim domácím mazlíčkům. Když se s nimi potká, otočí se a seče dál. Stejně tak se zachová, pokud jí v cestě stojí strom, sušák na prádlo, zahradní nábytek či jiná překážka. Jakmile se sekačka nedotýká země (zvednete ji), žací kotouč se zastaví.

Na trhu jsou k dostání automatické sekačky na solární pohon.

Svým provozem tak neničí životní prostředí, ke svému chodu potřebují jen dostatek slunečních paprsků, které nabijí akumulátor. Sekat pak může i ve stínu.

Sedmikilové stroje není těžké jednoduše vzít a odnést. To však může být i na škodu. Pokud sekačka pracuje mimo váš dozor a vaše zahrada je snadno přístupná, může se stát, že vám ji někdo prostě odnese. Zloděj si ale posečeného trávníku příliš neužije: musel by znát váš PIN kód a umlčet alarm.

Foto: www.roboticky-vysavac.cz

Komentáře

  • Takový robůtek by se mi na zahrádku hodil moc. Míasto mě by jezdil on a já bych si dával pohodu. Jen ta cena, ta cena. Nydalo by se to nějak vyrobit ze staré sekačky a auta na dálkové ovládání?

  • Určitě by to šlo, jen to bude chtít trochu znalostí z oblasti elektriky, až to budete mít, dejte vědet, jednoho robůtka určitě zakoupím :)

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení