V dnešní době plné pokroku a novinek často nestíháme postřehnout všechny nejnovější vymoženosti, které se na nás smějí z výkladních skříní.

Módní trendy se nevyhnuly ani šperkařskému průmyslu.

Šperky dnes totiž neplní jen estetickou funkci, jejich dnešním úkolem je plnit i funkci technologickou.

Co chytré šperky umí?

Jedním z průkopníků chytrých šperků je americký módní návrhář Tory Burch, který do elegantních doplňků vkládá speciální Fitbit jádro. Toto jádro obsahuje speciální senzory, které sledují vaši fyzickou aktivitu, a dokonce i kvalitu a délku spánku. Zpočátku implementoval tyto senzory do plastových náramků, ale protože se plast nesetkal s velkým úspěchem, byl návrhář nucen přijít s elegantnějším řešením – mosazí. Díky tomuto náramku na konci dne zjistíte, kolik kilometrů jste za den ušli, kolik jste spálili kalorií apod.

Další z praktických šperků je prsten Ringy. Prsten z 18k zlata je propojen s telefonem a pomocí vibrací a pěti různých barev vás upozorní na příchozí hovor, zprávu, či jiné oznámení.

Díky spojení se smartphonem můžete být nenápadně informovaní o čemkoli, což může být praktické především během pracovních porad nebo řízení auta. Díky prstenu již nezmeškáte důležitý hovor.

Máte potíže s termoregulací? Je vám chvíli teplo a hned v zápětí zima? Pomoct vypořádat se s teplotou vám může stříbrný náramek Wristify, který umí regulovat teplotu.

Náramek je takovou osobní klimatizací a topením v jednom, reaguje na vaši teplotu a v případě potřeby vás příjemně zahřeje nebo naopak ochladí.

Náramek obsahuje technologii, která vytváří studené nebo teplé impulzy podle toho, jak je potřeba vaši teplotu zvýšit nebo snížit. Zápěstí je totiž velice citlivé na krevní tok a díky tomu, může náramek tělo ochladit nebo zahřát rychlostí 0,4°C za sekundu.

Sandra Špačková