Léto je pro každého zahradníka kritickým obdobím. Vždyť v tuto dobu se rozhoduje, jestli se úroda vydaří či nikoli. Stačí, aby moc pršelo, nebo naopak nepršelo vůbec a je po úrodě. V létě je také nutné zastat na zahradě spoustu práce. Abyste na nic neopomněli, tak vám v dnešním článku trochu poradíme.

Červen

V červnu je potřeba začít vytahovat cibuloviny, tedy například narcisy a tulipány, a uložit je na suché a temné místo. V tomto období je potřeba zahrádku pravidelně a velmi pečlivě zalévat. Nejlepší je zalévat v malých dávkách, ale častěji. Nezapomeňte přitom na ovocné stromy. Dáte-li jim v červnu dostatek vláhy, odvděčí se vám za to bohatou úrodou a šťavnatými plody. I v červnu nesmíte vynechat boj z plevele. Je čas zaštipovat rajčata, ty zároveň kontrolujte, zdali nedostala plíseň.

Červenec

V červenci můžete ještě až do poloviny měsíce vysévat keříčkové fazole a hrášek, rovněž je čas sklízet bylinky. Červenec je nejnáročnější měsíc, co se týká využívání živin rostlinami. Nezapomínejte proto dostatečně hnojit. Samozřejmě, že nejlepší je používat přírodní hnojiva. Odkvetlé růže můžete v tomto období zastřihnout, ty pak nevytvoří semena a nebudou se vysilovat.

Srpen

V srpnu nás čeká největší rovněž spoustu práce. V tomto období se rozhodně vyplatí podepřít větve stromů, aby se nezlomily. Pokud máte ještě chuť, můžete znovu vysévat hlávkový salát a ředkvičky. Srpen je rovněž vhodné období pro řízkování hortenzií, které pak můžete nechat zakořenit. Stejně tak můžete zasadit cibulky narcisů. Svoji péči potřebují i pokojové rostliny, zvláště pokud jste je vynesli ven. Rozhodně není dobré nechat pokojovky přes poledne na přímém slunci. I rostliny totiž mohou dostat úpal.
J. H.