Vzhledem k tomu, že sektor sledování kontejnerů je sektor, který zaostává a potřebuje technologicky založené řešení, bude široce otevřený trh sledování kontejnerů nepochybně trhem, který v následujících letech bude stát za to monitorovat. Zákazníci chtějí vidět , kde se jejich náklad pohybuje.

Větší lodě a větší náklady budou klást značný důraz na to, aby provozovatelé terminálů byli co nejvíce efektivní. Zúčastněné strany dodavatelského řetězce mohou mít prospěch z lepšího toku dat, efektivnějšího provozu terminálu, sledování kontejnerů a z kontroly nákladu, včetně zvýšení kontejnerových sazeb..

Technologie postupuje takový krokem, že tržní poptávka po spolehlivém řešení pro sledování kontejnerů bude brzy naplněna a to ve velkém měřítku.

Po celém světě probíhají zkoušky mající za úkol otestovat nejmodernější technologie, které poskytnou jasný datový tok pro majitele zboží.

Stav technologií je takový, že již bylo prokázáno, že mrazírenský kontejner může být na moři sledován, monitorován a kontrolován ze 1000 mílové vzdálenosti. Vzdálené inspekce před cestou pro mrazírenské kontejnery mohou být započaty, i když jsou kontejnery naloženy na lodi.

Inteligentní elektronické plomby (e-plomby) dokáží zajistit náklady takovým způsobem, jakým se nikomu před několika lety ani nesnilo.

Tyto plomby mohou hlásit stav a polohu a mohou být otevřeny a znovu uzavřeny. E-plomby mohou zajistit náklad a hlásit přesný čas a místo otevření. Slouží tak jako nízkonákladové potvrzení doručení.

Testování čipových sad a periferií právě probíhá. Ty jsou navrženy tak, aby mohli dodat informace o stavu nákladní palety jako např. polohu, teplotu, vlhkost a více.

Stručně řečeno, i když je sledování kontejnerů stále v plenkách, začíná se toto odvětví drasticky probouzet. Tržní tlaky rostou. Nízká dostupnost praktických a úspěšných řešení pro sledování kontejnerů jenom akumuluje poptávku po dobrém řešení.

Je velmi pravděpodobné, že za dva, tři roky, bude článek podobný tomuto napsaný v úplně jiném duchu, protože společnosti budou závodit o to, kdo nabídne trhu řešení, které skutečně změní celou hru a tak konečně přivede trh sledování kontejnerů do 21. století.

Autor: Caru.cz