Znáte všechny naše národní parky a zpřístupněné jeskyně? Letošní léto k takovému poznávání vybízí. Ministerstvo životního prostředí v rámci své celoroční kampaně připravilo soutěž s názvem „Léto v české přírodě“, která propojuje Národní park České Švýcarsko, Krkonošský národní park, Národní park Šumava, Národní park Podyjí a 14 zpřístupněných jeskyní ČR.

U této příležitosti Ministerstvo životního prostředí vydává speciální pohlednici, která symbolicky zachycuje krásy zmíněných lokalit chráněné přírody. Pohlednice bude sloužit ke sběru celkem 5 razítek, která turisté získají při návštěvě každého z našich čtyř národních parků a jedné ze 14 zpřístupněných jeskyní. Pohlednici obdrží každý zdarma i s razítkem v informačních střediscích parků nebo na pokladně před vstupem do jeskyně. Milovníci české přírody mohou razítka při svých cestách sbírat a vyhrávat turistické vybavení do přírody až do 30. listopadu 2013.

Odměna pro aktivní turisty

Sbírání razítek představuje známou turistickou zábavu, která slavnostně pečetí dosažení daných cílů. Nyní však existuje možnost navíc za nasbíraná razítka vyhrát hodnotné turistické potřeby. Akce ve všech národních parcích a jeskyních startuje v sobotu 27. července 2013. Návštěvníci české přírody, kteří do 30. listopadu navštíví všechny naše národní parky a jednu ze zpřístupněných jeskyní, obdrží za každou svou návštěvu razítko na zmíněnou pohlednici. Tu pak vyplněnou zanechají na informačním středisku parku nebo na pokladně před vstupem do jeskyně a budou odměněni. Pět nejaktivnějších turistů získá kvalitní outdoorové oblečení od společnosti Klimatex, dalších 50 sběratelů pak trekingové hole.

Pár slov o České přírodě

Kampaň Česká příroda po celý rok poukazuje na více či méně známá či obdivuhodná místa naší přírody. Pod její hlavičkou se uskutečnil veletrh Česká příroda, na podzim 2013 proběhne v partnerství s touto kampaní další ročník tradičního Mezinárodního filmového festivalu Ekofilm a dále pak podzimní workshopy pro studenty.

 

Zdroj: www.mzp.cz