Je řada způsobů, jak si upravit bytový textil a oblečení podle svého a vytvořit originální dílko. Na látky můžete kreslit speciálními barvami, použít batiku, žinylkování či savování.

Savování je na rozdíl od některých dalších způsob úpravy textilu velmi snadné a zvládne ho i výtvarný antitalent. Nebudete potřebovat nic jiného než obyčejné Savo, které koupíte za pár korun v každé drogerii, rozprašovač, žiletky a tvrdý papír, případně samolepící tapetu (a pochopitelně látku). Upravit si můžete téměř cokoliv od povlečení a malých povlaků na polštáře, přes ubrusy a závěsy až po trička, kalhoty, tašky, šátky a další módní doplňky. Důležitý je materiál! Savování používejte pokud možno jen na bavlněné nebo lněné textilie, případně ještě na látky, které obsahují pouze malé procento umělých vláken. Nepoužívejte příliš silný roztok (ideální je stoprocentní Savo v poměru 1:1 s vodou), jinak se po čase začne ztenčená látka v odbarvených místech trhat a se svým oblíbeným doplňkem se budete muset rozloučit.

Rychlokurz savování:

Ze samolepící tapety nebo tvrdého papíru vystřihněte šablonu podle vaší fantazie. Tu položte (přilepte) na textil, roztok Sava nalijte do rozprašovače a opatrně postříkejte předlohu a její okolí tak, aby po několika minutách, kdy šablonu sejmete, zůstal na látce zřetelný obrys.

Pokud upravujete povlečení nebo jinou dvouvrstvou látku, nezapomeňte ji vypodložit kartonem nebo igelitem, aby Savo neprosáklo na druhou stranu.

Textilii začněte používat teprve po tom, co ji vyperete, usušíte a vyžehlíte.

Při savování pamatujte na to, že pracujete s žíravinou a chraňte své oči a dýchací cesty.

Motivy, které jste vytvořili, můžete ještě zvýraznit speciální konturovací barvou na textil. Savováním si doslova za pár minut vytvoříte úchvatné doplňky a na takový bytový textil, jaký budete mít vy, stoprocentně nenarazíte v žádné jiné domácnosti.