Kdo říká, že extrémně výkonná zařízení musí být taky extrémně robustní? Hydraulické agregáty Atlas Copco jsou důkazem pravého opaku. Váží okolo 100 kg, snadno je naložíte do kufru osobního auta a manipulovat s nimi může i jediná osoba. A přesto dokážou pohánět širokou škálu nářadí od bouracích kladiv přes komínové frézy až po kalová čerpadla a beranidla. Výkonné, účinné, trvanlivé.

Neuvěřitelná účinnost

Důvodů, proč si je pořídit, máte hned několik. Tak třeba účinnost. Hydraulický agregát o výkonu 9 koní zajistí na hrotu nástroje výkon srovnatelný s motorem o výkonu 20 koňských sil. Oproti motoru ale spotřebuje výrazně méně paliva a je tak hospodárnější. A to i díky systému POD (Power on Demand), který automaticky uvádí motor do volnoběžných otáček v době, kdy se nářadí nepoužívá.

Ať je léto nebo zima

Díky efektivnímu chlazení hydraulické agregáty Atlas Copco spolehlivě pracují v jakýchkoliv podmínkách. Termostaticky řízený chladič chrání hydraulický olej proti přehřátí a kontinuálně jej udržuje ve správné provozní teplotě. Se strojem lze proto pracovat i při teplotách, při kterých už vzduchové (pneumatické) kompresory zamrzají. Agregáty Atlas Copco navíc podléhají nízkému stupni opotřebení a mají dlouhou životnost.

Můžete s nimi kamkoliv

S hydraulickými agregáty Atlas Copco lze díky velmi nízké hmotnosti (od 76 kg), pojezdným kolům a sklopným rukojetím snadno manipulovat. A to tak snadno, že to zvládne i jedna jediná osoba. Skladování a převážení nepředstavuje vůbec žádný problém. Dostanete se s nimi úplně kamkoliv a nezáleží ani na tom, zda je na místě k dispozici elektřina. Vedle elektrických agregátů máte k dispozici také agregáty benzinové.

Pro veškeré aplikace

A pro jaká zařízení můžete hydraulické agregáty Atlas Copco použít? Tak třeba pro bourací nebo vrtací kladiva. Jádrové vrtačky. Zemní jamkovače. Komínové frézy. Nebo taky kalová čerpadla a beranidla. Vyzkoušejte je – a rozdíl poznáte ihned.