Konec 17. století.  Na kopečku nad středočeskou vesnicí Mcely byl právě postaven krásný barokní zámek. Na dalších více než dvě stě let se stává sídlem šlechtických rodů, např. Thurn-Taxisů, kteří byli vyhlášeni svými okázalými zámeckými večírky. Pak ale přichází vyvlastnění v roce 1948 a zámek bez pána postupně začíná chátrat.

Rok 2001. Zpustlý zámek objevuje slovenská rodačka Inez Šipulová. A jak sama říká, byl to zásah osudu, při prvním vkročení do zámku věděla, že to je místo jejího života. Společně s manželem, který se za ní do Čech přistěhoval z USA, nyní již zámecká paní Inez Cusumano, zámek zrekonstruovala a vybudovala zde místo s neobyčejnou atmosférou. V roce 2006 konečně otevřeli své pětileté dílo – „ecochic“ hotel s vlastním spa a zámeckým parkem. Zámecký hotel Mcely se stal jediným 5*zeleným hotelem v ČR a teprve druhým hotelem s ekologickou certifikací v celé Evropě.

Komu se nelení, tomu se zelení

Hotel Mcely je důkazem toho, že když se chce, tak to jde. Za svůj unikátní přístup k životnímu prostředí a ekologii získal řadu ocenění. V roce 2008 se stal nejlepším zeleným hotelem na světě World´sLeading Green Hotel, o 3 roky později první místo uhájil v Evropské kategorii. Manažer hotelu byl oceněn titulem „Green manager“ roku za perfektní ekologický přístup k vedení hotelu.

Unikátem anglického parku je tzv. hotel pro brouky. Při rekonstrukci parku by mohl být narušen místní ekosystém, a proto se rozhodli v Chateau Mcely kromě luxusního hotelu pro lidi vybudovat také hotel pro brouky, kteří zde tak mohou nerušeně žít v ideálních podmínkách.

Co vše si zde užijete

Na zámku opravdu nic nechybí. Zamilované dvojice sem mohou vyrazit na romantický víkend a rodiny s dětmi zde strávit kouzelnou dovolenou. V anglickém parku je jezírko s písečnou pláží vhodné ke koupání, sportovní a dětské hřiště, vlastní zahrádka s bylinkami. Vytříbené lahůdky vaří v restauraci Piano Nobile, která byla zařazena do top 10 nejlepších českých restaurací dle průvodce Grand Restaurant a vyhrála také první místo za interiér. Pro volné chvíle je v  zámku k dispozici knihovna a střešní observatoř.

Večeři na zámku Mcely, wellness odpoledne nebo pohádkový víkendový pobyt můžete věnovat jako dárek a potěšit jím třeba novomanžele nebo narozeninového oslavence

Relaxační lázně Mcely Spa potěší všechny příznivce wellness. Vyzkoušet můžete saunu, vířivku, nejrůznější masáže a tajemné relaxační rituály inspirované místní tradicí. Chateau Mcely je ideální místo pro relaxační dovolenou. Budete se zde cítit jako v pohádce a navíc podpoříte dobrou věc.

Na světě není mnoho míst, jako je Chateau Mcely. Majitelům patří velký obdiv za to, že stále dávají přednost životnímu prostředí před plnými peněženkami.