Stavba rodinného domu na klíč nebo svépomocí?

dum na klic

Při plánování stavby rodinného domu si člověk musí odpovědět na řadu otázek. Jednou z nich je i ta, jestli si svůj dům necháte postavit na klíč a nebo se rozhodnete pro stavbu svépomocí. Každá z těchto variant má své výhody i nevýhody, o kterých se dočtete v následujícím článku.

Stavba rodinného domu svépomocí

Stavba domu svépomocí je obecně považována za levnější variantu a proto ji obvykle volí lidé, kteří chtějí co nejvíce snížit náklady na stavbu svého rodinného domu. Pokud se ale pro tuto variantu chcete rozhodnout, je důležité zvážit, jestli máte dostatečné znalosti a dovednosti v oboru stavebnictví, jestli máte potřebné organizační schopnosti, abyste dokázali skloubit práce několika nezávislých firem, a také jestli máte dostatek času a nervů na to, abyste celý kolotoč spojený se stavbou domu zvládli. Pokud si na některou z výše položených otázek odpovíte negativně, pak velmi riskujete, že se Vám celá stavba může nejen výrazně prodražit, ale také časově protáhnout. Jestliže se totiž do stavby svépomocí pustí nezkušený člověk, určitě se nevyvaruje řady chyb, které pak samozřejmě stavbu prodražují.

Rodinný dům Ferdinand 6

Stavba rodinného domu na klíč

Stavba domu na klíč je časově méně náročná a v případě, že si vyberete kvalitní firmu, pak Vám ušetří i hodně nervů. Výběr firmy zde ale samozřejmě hraje klíčovou roli, protože jistě i ze svého okolí znáte řadu případů, kdy špatný výběr stavební firmy lidem naopak přidělal na čele nemálo vrásek. Vždy se tedy obracejte na firmu renomovanou, která má dostatek kladných referencí. Nezkušené firmy Vám sice možná nabídnou o něco nižší cenu, ale ta se může díky řadě chyb výrazně navýšit a navíc se celá stavba zbytečně časově protáhne. Společnost Ekonomické stavby funguje na trhu již o d roku 1998 a nabízí kompletní služby ve vysoké kvalitě. Na výběr máte řadu specializovaných programů, díky kterým můžete řešit například problémy s financováním stavby, zbavit se starostí s hledáním pozemku, nechat si postavit nízkoenergetický dům, nebo prostě vsadit na kvalitu.

Společnost Ekonomické stavby má ve své nabídce řadu typových domů, díky nimž můžete v rámci programu Rychlé řešení bydlet ve svém ve velmi krátkém čase. Umí ale také připravit individuální projekt dle Vašich představ v rámci programu Maximální služba. Mladým lidem pomůže řešit financování domu program Mladá rodina či Nulová hotovost. V rámci programu Servisní prohlídky zase získáte každoroční prohlídku domu spojenou s opravou případných drobných závad. Jak vidíte, kvalitní a spolehlivá firma, Vám toho nabídne mnohem více, že jen samotnou stavbu domu.

Rodinný dům Dominik 2

Hrubá stavba

Některé stavební firmy nabízejí jakýsi mezistupeň mezi stavbou svépomocí a stavbou na klíč. Jedná se o variantu, kdy Vám firma postaví pouze hrubou stavbu a dokončovací práce si již zajišťujete sami. Důležité je jasně definovat stupeň rozpracování hrubé stavby. Společnost Ekonomické stavby nabízí možnost, jak se můžete sami spolupodílet na stavbě Vašeho rodinného domu. Jedná se o program Zlaté ručičky. Na základě domluvy požádáte o vyjmutí části prací z dodávky stavby. Jedná se o dokončovací práce, které nemusí provádět speciálně proškolení pracovníci, tady například schodiště, podlahové krytiny, vymalování a další drobné činnosti. Ať už máte zájem o variantu Zlaté ručičky, nebo o klasickou stavbu na klíč, můžete si na internetu prohlédnout katalog domů, nebo si jej můžete nechat zaslat v tištěné podobě.

Rodinný dům Blanka 2

O společnosti Ekonomické stavby

Ekonomické stavby, přední stavební společnost v oblasti výstavby zděných rodinných domů v regionu střední Evropy, se od svého založení v roce 1998 zaměřuje na kvalitu a šíři nabídky, která je svým rozsahem na trhu ojedinělá. Od počátku své existence se Ekonomické stavby specializují výhradně na oblast bydlení a každoročně realizují a předávají svým klientům v České republice přes 400 domů.

Cílem Ekonomických staveb je zpřístupnit bydlení v rodinném domě co nejširšímu spektru zákazníků, čehož dosahují širokou nabídkou služeb – od individuálního projektu, přes vyřízení stavebního povolení a zajištění financování až po samotnou realizaci – a příznivými cenami. Ekonomické stavby chtějí být spolehlivým a stabilním partnerem pro výstavbu rodinných domů, který vždy nabízí něco navíc. Ekonomické stavby jsou ryze českou společností s dlouholetou tradicí, která klade důraz na kvalitu a maximální efektivitu všech procesů. Ke spolupráci si vybírá silné a stabilní partnery, díky kterým může neustále svou nabídku rozšiřovat a zajistit stavbu domu za příznivou cenu. Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO  9001 již od roku 2003 a certifikátu ochrany životního prostředí ISO14 000 od roku 2007.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466
330 08 Zruč – Senec
telefon: 377 825 782
fax: 377 825 782
mobil: 602 435 452
email: info@ekonomicke-stavby.cz
web: www.ekonomicke-stavby.cz

FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Komentáře

  • Na klíč je to rozhodně jednodušší. Sami jsme se o tom přesvědčili. Nemuseli jsme nic zařizovat, firma zařídila vše od vyřizování stavebního povolení až po dokončovací práce. Máme dobrou zkušenost (příspěvek byl redakčně zkrácen).

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Odkazy

Partneři

Uklidme Cesko
Viesmann
Výstava Bydlení