Prázdniny jsou v plném proudu, a tak nebude naškodu pár tipů na příjemnou dovolenou. Každého milovníka zdravého životního stylu a environmentálně přívětivých akcí jistě navíc potěší, že se bude jednat o tipy na tzv. zelenou dovolenou. Zelená dovolená neznamená jen čerství vzduch a pohyb v přírodě, ale také ubytovací služby a stravování v bio kvalitě.

Nejznámějším způsobem trávení aktivní dovolené, která může mít i označení ¨zelenᨠje jistě agroturistika. Hosté jsou ubytovaní v rodinném prostředí přímo na farmě, kde se účastní každodenních povinností. Odměnou jim za to jsou nezapomenutelné zážitky. Naprostá většina farem, které tuto možnost nabízejí jsou akreditované v systému ekologického zemědělství. Dostane se vám tak jídlo v biokvalitě. Tuto možnost nejčastěji využívají městské rodiny s dětmi.

Chcete si pořídit pasivní dům a nevíte, co všechno od toho očekávat? Zkuste vyrazit na dovolenou do Hostěnína. Můžete si na několik dní vyzkoušet bydlení v pasivním domě a to navíc uprostřed malebné přírody. Kromě zábavy zde na vás čeká i spousta poučení. Budete-li chtít, můžete se něco dozvědět o projektu udržitelném rozvoji a prohlédnout si výstavu na toto téma, nebo se dozvíte vše o fungování některých alternativních zdrojů energie. Cena za den ubytování přitom není nijak vysoká. Pro dospělého jen 330 Kč.

Další možností je využít služeb některého z ekohotelů, či ekokempů. V České republice jich je už několik a tak by jejich hledání nemělo být problémem. Ceny za ubytování jsou navíc velmi podobné cenám z tradičních hotelů a kempů. Tedy příjemnou dovolenou.

J. H.