K modernímu životnímu stylu patří neodmyslitelně ochrana životního prostředí. A ta nestojí jen na velkých ekologických projektech a ohromných finančních sumách. Začít může každý z nás sám u sebe. Asi nejjednodušším způsobem, jak se začít starat o ekologii, je třídit odpad. Nejedná se jen o již celkem samozřejmé položky, jakými jsou plasty, sklo a papír, ale také o baterie a elektrospotřebiče. V řadě obchodů najdete u pokladen boxy, do kterých můžete malá elektrozařízení, nebo vybité baterie odevzdat.

Ale šetřit se dá i jinak. Když si například vyberete z aktuální nabídky řetězce Lidl a jdete si pro vybrané zboží, použijte na odnos jejich papírové tašky. Mají hned v několika velikostech a jsou pevné a praktické. Zajímavou nabídku najdete také v aktuálním letáku Tesco pod označením Perfectly Imperfect. Jedná se o ovoce a zeleninu s poněkud méně obvyklým vzhledem, ale s vynikající chutí a o 20 % levnější cenou. Díky této aktivitě omezíte plýtvání jídlem, podpoříte lokální farmáře a jejich sezónní produkty a ještě ušetříte.

Další skvělý způsob, jak šetřit přírodu, je malá nálepka na poštovní schránce, díky níž odmítnete doručování reklamních letáků. Ostatně, kdo by měl rád ten povalující se nepořádek kolem schránek, případně rozmoklé barevné papíry za vchodovými dveřmi. Ale nemusíte přitom vůbec přijít o potěšení z výběru aktuálních slev. Stačí sledovat letáky online na specializované webové stránce Letákomat. Akční letáky tam najdete přehledně utříděné podle značek jednotlivých řetězců i podle sortimentu, který nabízejí. Ten je rozdělený na nabídku hypermarketů, elektroniku, zboží pro bydlení a zahradu, oděvy, obuv a sport, drogerii a kosmetiku a ostatní. Novinkou je na webu sekce na téma finance, kde najdete například nabídku půjček.