Přemýšlíte při každém úklidu jak se jednou pro vždy zbavit všudypřítomných bakterií? Bojíte se, že vaše děti jsou v ohrožení. Poradíme vám.

Dnešní doba klade velký důraz na hygienu. Bohužel lidský organismus je již tak oslaben, že napadení člověka bakteriemi mohou mít pro něj fatální důsledky. Jak se jim tedy bránit? Je to obtížný boj, nikoliv ovšem předem prohraný. Bakterie a viry na nás číhají doslova na každém rohu. Většinou si ani nedokážeme představit, kde všude a v jakém množství jsou na nás tyto mikroskopické potvůrky připraveny. Je důležité si uvědomit, že nikdy se vám nepodaří bakterie zcela vymítit. Jen je potřeba je držet na únosném minimu.

S podzimem tu opět máme chřipkovou sezónu. Jedním ze způsobů, jak snížit riziko onemocnění touto velmi nepříjemnou chorobou je právě udržet bakterie ve své domácnosti na uzdě.

Možná jste si mysleli, že nejvyhledávanějším místem pro bydlení bakterií ve vaší domácnosti je vaše toaleta. Ovšem není tomu tak. Budete překvapeni. Ovšem největší populace bakterií naleznete na klikách a vypínačích. Tomuto zjištění je potřeba uzpůsobit vaše uklízecí návyky. Dalším místem, které je přímo rájem pro různé mikroorganismy je váš kuchyňský dřez a odkapávač. Překvapivé zjištění, že? Přitom zde by člověk očekával čistotu. Vždy nádobí z odkapávače je považované za čisté.

S dřezem a odkapávačem souvisí i další bod. Mycí houbičky je potřeba jednou za čas vyměnit, případně dezinfikovat.  Jednou za čas je vhodné dezinfikovat celou kuchyňskou linku. Nezapomeňte, že na ni připravujete syrové maso, vajíčka, atd…

Svoji pozornost věnujte i klávesnici vašeho počítače. Umožňuje-li to, pak ji jednou za čas vydezinfikujte. Péči věnujte i koupelně. Nejvíce bakterií zde najdete opět v umyvadle a na vašem zubním kartáčku. Proto ho pravidelně, nejméně jednou za tři měsíce vyměňte.

J. H.