Nová studie ukázala, že 63 procent teenagerů si je vědoma, že jejich generace dostatečně neřeší problémy globálního oteplování. Průzkum zadala společnost Canon USA a byl prováděn on-line na vzorku 563 respondentů ve věku 14-18 let po celých Spojených státech. Cílem bylo prozkoumat zájem teenagerů o ekologické aktivity.

Bylo zjištěno, že 75 % mladých lidí věří, že lidstvo má hlavní vliv na změnu klimatu. Dotazované osoby se rovněž obávali, že následky klimatických změn budou mít výrazný vliv na budoucí kvalitu života.

Průzkum také ukázal, že mladí se snaží hledat stále nové způsoby, jak pomoci chránit životní prostředí. Více než polovina uvedla, že pomáhá čistit veřejná prostranství, 85 % třídí odpad a rovněž 85 % dotázaných se snaží šetřit energie.

Klíčové výsledky, které vyplynuly z výzkumu, jsou:

  • Teenageři ve věku 16-18 let jsou nejaktivnější ve vyhledávání informací o životním prostředí a to nejčastěji na internetu v novinách a časopisech.
  • 76 % dotázaných uvedlo, že se jim ve škole nedostává dostatečné množství informací o životním prostředí.
  • 49 % uvedlo, že v případě volby prezidenta USA by se rozhodovali podle jeho environmentální politiky
  • Nejvíce dotázaných se obávalo odlesnění a nedostatku pitné vody, nejméně se obávali zvýšení hladin oceánů
  • Polovina respondentů také uvedla, že pro ochranu životního prostředí je ochotna slevit ze svých životních standardů. 49 % dotázaných je ochotno méně topit, 49 % je ochotno přistoupit na spolujízdu při dojíždění do školy, 44 % uvádí, že omezí používání klimatizace, 40 % účastníků ankety by bylo ochotno jezdit veřejnou dopravou a 33 % respondentů by jezdilo do školy i na kole.

Ředitel společnosti Canon USA Bunji Yano uvedl, že je velmi potěšen, že studenti mají takový zájem o životní prostředí a možnosti jak mu pomoci.

Zdroj: http://www.clickgreen.org.uk/analysis/general-analysis/123643-two-thirds-of-teenagers-admit-they-can-do-more-to-help-the-environment.html

Přeložil: J. H.