Nekonečné hodiny strávené pobíháním po bytě s vysavačem po boku jsou pryč. Klasický vysavač má konkurenci – roboty, nebo papuče, které nazujete a vysáváte. Není to skvělá představa?

Takto nějak si představujeme vysavač. Jenže klasické vysavače již nemají čím překvapit, proto výrobci přicházejí s jinými, originálními, které nezaberou místo, šetří čas a energii. Dáte přednost vysávacím papučím, anebo robotovi?

Vysávejte, když se procházíte!

Podle výzkumu britských odborníků stráví člověk vysáváním minimálně 90 hodin ročně. A právě to si nyní můžete ušetřit – jsou tu totiž vysávací papuče. Novinka, s níž přišla firma Elektrolux, vypadá vskutku skvěle – nazujete papuče, chodíte po bytě a ony vysávají za vás! Taková vysávací bota se skládá ze dvou částí. Nabíjecí vysávací motor a nádobka na nečistoty jsou umístěny v podrážce. Horní část naopak tvoří elastická ponožka, která se přizpůsobí každé noze. Součástí papučí je i laserový senzor, který je jednoduše vypne a zapne, když je třeba, a šetří tak energii. Protože vysávací botičky jsou  novinkou, není ještě známa jejich cena. Určitě ale nebude z nejnižších. Ale co na tom, když zvážíte, že bez vysávání získáte víc jak tři dny ročně navíc!

Také Trilobit šetří čas!

Nejen s papučemi, ale i s vysávacím Trilobitem ušetříte spoustu času – pracuje totiž zcela za vás. Podobně jako netopýr vysílá tento vysavač neškodné ultrazvukové signály, aby zjistil rozměry místnosti, a pak se po ní pohybuje. Dokonce zjistí, kde jsou schody! Následně se dá do práce. Po tom, co dokončí pohyb kolem stěn, zjistí, co ještě není vyčištěno – a pokračuje v práci. Pokud nechcete, aby se někam dostal, jednoduše místo ohraničíte magnetickou páskou. Trilobit je navíc dostatečně inteligentní na to, aby se vyhnul šňůrám a vysál nejen prach, ale i drobné nečistoty a vlasy. Dobíjí se automaticky ve své dobíjecí stanici, ke které si sám najde cestu. Jednoduše řečeno chytrý robot. Tomu odpovídá i jeho cena, která se pohybuje kolem 30 000 Kč.

Foto: http://www.engadget.com/2006/12/17/electrolux-unveils-vacuum-shoe-concept/