S prvními jarními slunečními dny se rodí i první myšlenky na koupání na zahradě.

Každému by se jistě líbilo mít na zahradě bazén, avšak ne každý jej na zahradě může mít.

Pořád zde je ale možnost vodního rozptýlení, a sice v podobě zahradní sprchy. Na výběr je z mnoha variant a instalaci zvládne každý šikovný kutil.

První otázkou, na kterou je potřeba si odpovědět, je, kde bude sprcha stát? Ideální místo je to, kde svítí co nejdéle slunce a zároveň je v závětří. Důležité je ale promyslet i to, kam bude voda ze sprchy odtékat, aby pod ní nevznikla bahenní „lázeň“.

Co s odtékající vodou?

Dobré je sprchu podložit dlaždicemi, od kterých povede žlábek například do jímky, která zachytává vodu na zalévání zahrady. Další možností je vést od sprchy odvod vysypaný např. oblázky, kterým voda bude protékat a postupně vsakovat do terénu a vysychat. Materiál na stavbu zahradní sprchy pořídíte nejen v kamenných stavebninách. Všechno dnes seženete online na stránkách, kde mají nejširší sortiment stavebnin.

Jakou sprchu vybrat?

Nejjednodušší instalace je instalace přenosných sprch na studenou vodu. Ke konstrukci, která zapíchne do trávníku, se totiž jednoduše přišroubuje zahradní hadice. Takové řešení slouží ale spíše jen rychlé osprchnutí, jinak byste si z trávníku mohli udělat rybník.

Sprchy na jednoduché připojení zahradní hadice mohou být ale i bytelné a mohou se dokonce stát designovým prvkem vaší zahrady. Pořídit je můžete například z teakového dřeva, které sluší každé zahradě.

Pokud ale sprchu využijete často, vyplatí se investice do solárních sprch. Jejich princip je jednoduchý a u všech stejný. Zásobník je buď v podnoži, nebo vertikální, v němž se voda ohřívá pomocí slunečního záření.

Instalaci zvládne každý

Pomoct budete potřebovat snad jen s dovozem materiálu (dlaždic, žlábku apod.). Ačkoli přesun materiálu na určité místo s pomocí chytré techniky, jako je manipulační technika Jungheinrich, zvládnete také sami.

Tip na závěr: Aby šla práce s instalací od ruky, pořiďte si všechno potřebné nářadí a nezapomeňte ani na pracovní oděv. Pracovní oděvy pro všechny profese a účely nakoupíte pohodlně online.